Нині, згідно з чинним українським законодавством, будь-яка особа, яка досягла 18 років, має право брати участь у віртуальних тендерах на купівлю або продаж енергоносіїв, включаючи вугілля. Далі ми обговоримо, де це можна зробити на законних підставах без корупційних схем.
Де можна придбати необхідну кількість вугілля?
Українська універсальна біржа – це електронний сервіс, який сьогодні є складовою частиною загальної електронної бази даних купівлі-продажу Prozorro в Україні. Відвідавши та зареєструвавшись на офіційному сайті торговельної платформи, користувачі отримують можливість:
● бути в курсі всіх національних державних закупівель в Україні;
● брати участь в онлайн-торгах;
● надавати свої продукти чи послуги покупцям;
● користуйтеся усіма супутніми послугами за потреби.
Тому сайт інтегрований із системою електронних закупівель Prozorro. Ті, хто реєструється на цьому порталі, можуть отримати прямий доступ до всієї інформації про покупки та події, які сьогодні відбуваються на ринку енергетичних ресурсів. Все це можна зробити досить легко, просто відкривши сторінку https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/elektronni-torg-areshtovanm-majnom-na-majdanchku-uub/. Окрім того, кожен користувач має змогу самостійно налаштувати можливість отримання повідомлень стосовно продажу тих чи інших товарів у своєму акаунті.
Біржа присвоїть клієнту особистого спеціаліста-менеджера, який супроводжуватиме всі дії на онлайн-майданчику. У будь-якому випадку допомога надається цілодобово.
Особливості роботи на біржі
Прозорість і чесність у закупівлі енергоресурсів на біржі гарантується. Більш того, державні органи підтримують такий спосіб ведення процесів продажу та закупки ресурсів чи сировини. Спеціалісти, які тут працюють, добре знають процедури реалізації та покупки вугілля, природного газу, деревини, нафти, електрики чи інших товарів, тому можуть організовувати найкращі умови аукціонів для всіх категорій користувачів.
Щодня на сайті біржі виходить остання інформація про зміни, які можуть відбутися під час купівлі-продажу продукції. Тому користувач завжди буде в курсі важливих новин, які його цікавлять. У разі виникнення будь-яких запитань, пропозицій, прохань стосовно організації та проведення торгів онлайн, ви можете звернутися до оператора по телефону чи електронній пошті. Також можна використати онлайн-чат.
До невід’ємних плюсів проведення таких аукціонів слід додати, що будь-який громадянин України (за деякими виключеннями) може брати участь у такому процесі, якщо пройде процедуру реєстрації на торговельному порталі.
Для можливості налагодження вигідних зв’язків потрібно оперувати надійними ринковими даними, які приходять із перевірених джерел. Сьогодні достовірну інформацію можна отримати лише через УЄБ. Це той самий сервіс, де можна знайти актуальні котирування енергоносіїв на українському ринку.