[ ЧИМ БАГАТІ ]
Головна сторінка
Міста України єднають країну
Новини
Фільми|Відео
Мультфільми
Музика
Українська поезія
Ігри
Windows
Графіка
Мобілка
Фільми онлайн
Інше
Розваги
Куплю|Продам
Зворотній зв'язок
Новини порталу
[ МІНІ-ЧАТ ]
[ НА САЙТІ ]

  Користувачів: 1

  megapek

  Роботів: 1

  Baidu Spider

  Гостей: 39

  Всього на сайті: 41


[ ОПИТУВАННЯ ]
Я з

м.Вінниця, обл.
м.Дніпропетровськ, обл.
м.Донецьк, обл.
м.Житомир, обл.
м.Запоріжжя, обл.
м.Івано-Франківськ, обл.
м.Київ, обл.
м.Кіровоград, обл.
АР Крим
м.Луганськ, обл.
м.Луцьк, Волинська обл.
м.Львів, обл.
м.Миколаїв, обл.
м.Одеса, обл.
м.Полтава, обл.
м.Рівне, обл.
м.Суми, обл.
м.Тернопіль, обл.
м.Ужгород, Закарпатська обл.
м.Харків, обл.
м.Херсон, обл.
м.Хмельницький, обл.
м.Черкаси, обл.
м.Чернігів, обл.
м.Чернівці, обл.

[ ВИБІР ЛЮДЕЙ ]
 • Закрита школа (2012/SATRip) 3 сезон
 • Adobe Photoshop CS6 13.0 (2012/MUL/RUS)
 • Свіжі ключі для Nod32 ESET Smart Security 2, 3, 4 (14.0 ...
 • Scratched DVD Copy 2.40
 • Encoding Decoding Free 3.0.4 RuS + Portable
 • Мультізагрузочний DVD Recovery tools by KuPuTeam v1.0 F ...
 • Windows 7 Ultimate SP1 x86 Strelec 12.05 (2012/RUS)
 • Adobe Photoshop CS6 13.0 Final RePack
 • Conusic v2.3.4 – завантаження графіті на стіни
 • Танцевальная ритмика для детей выпуск 5 (книга, музыка, ...
 • [ ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ]
  Вій / Вий (1967) DVDRip Перший український фільм жахів Фільми|Відео » Українські фільми
   

   

  Вій / Вий (1967) DVDRip Перший український фільм жахів

  Інформація про фільм
  Назва: Вій (за однойменною повістю М. В. Гоголя)
  Рік виходу: 1967
  Жанр: Казка, Містика, Жахи
  Випущено: СРСР, Мосфільм, Творче об'єднання "Луч"
  Тривалість: 1:11:56
  Мова:
  Українська+Російська
  Режисер: Костянтин Єршов, Георгій Карпачова
  Сценарій: Олександр Птушко, Костянтин Єршов, Георгій Карпачова
  Оператор: Федір Проворов, Віктор Піщальніков
  Композитор: Карен Хачатурян
  У ролях: Микола Панасьєв, Леонід Куравльов (Хома Брут), Наталія Варлей (Панночка), Вадим Захарченко (Халява), Олексій Глазирін, Дмитро Капка (Оверко), Микола Кутузов (Відьма), Микола Яковченко (Спиридов), Степан Шкурат (Явтух ), Борислав Брондуков (Бурсак), Петро Вескляров (Ректор, Дорош), Георгій Сочевко (Степан), Володимир Сальников (Горобець)
  Колір: Кольоровий.


  Опис: Одного разу вночі головний герой, семінарист Хома Брут (Леонід Куравльов), убив відьму. Незабаром його викликають відспівувати протягом трьох ночей молоду панночку (Наталія Варлей), яка виявляється тієї самої відьмою, що бажає тепер помститися Хоми. Брут намагається втекти, однак цьому заважає батько панночки, який пообіцяв виконати передсмертну прохання дочки, який пообіцяв або нагородити семінариста, або жорстоко покарати. Реальність і втілення народних вірувань переплітаються, коли Хомі належить молитвами три ночі оборонятися проти різної нечисті: покійної панночки-відьми, упирів, вовкулаків і, нарешті, самого намісника Сатани на землі - жахливого Вія ...
  Культовий радянський шедевр 1967 «Вій», який повноправно може носити звання першого радянського фільму жахів, переглянуто на відмінному носії, в кольорі, з найновіший ремастеринг зображенням і звуком. І треба сказати, що враження після перегляду самі позитивні. Вразив, чого там говорити.

    Навіть стара чорно-біла версія з жахливим якістю плівки і зі всіляких «зерном» на екрані давала в свій час «жару», а тепер, маючи цю стрічку в такому відмінній якості, можна заново оцінити цей прекрасний і дуже якісний фільм, безперечно вніс свою внесок у розвиток вітчизняного кінематографа.

  Дуже здорово показано той далекий, неясне і бородате час і, зокрема, Україна того часу, тоді ще носила назву Малоросії. Прекрасно, іронічно і дуже стьобно описується не тільки побут і фольклор хохлів-салоїда, все господарство яких знаходилося, в основному, на плечах жінок, у той час, як чоловіки вели дозвільний спосіб життя сільського бидла і жерли горілку кілометрами, але і внутрішній устрій вкрай забавного освітньої установи, що назване бурси, яке до 1917 року служило спільного для жебраків студентів при духовних училищах та семінаріях.

     Що стосується бурсаків, то тут здорово і з натяком показано, що, ховаючись під личиною церкви і божим словом, усі мешканці бурси, включаючи викладачів - не просто люди, начисто позбавлені якоїсь побожності і віри, а самі справжні покидьки, негідники і злодії , все існування яких зводиться до дозвільному способу життя: побільше і на халяву пожерти і випити, поспати, обікрасти сусіда чи чужий город, учинити від неробства і нудьги бійку, причому цілою юрбою, а потім знову пожерти посмачніша і виспатися послаще.

  Зрозуміло, оповідання Гоголя - це далеко не казка про нечисту силу і народних переказах і забобони, хоча це і має місце бути. Це, перш за все, розповідь про людину без Віри. І в даному контексті навіть ім'я головного персонажа є ключовим наговорює (тема, гідна дисертації). Крім Хоми, навіть його супутники мають значущими іменами: богослов Халява - без коментарів, ритор Тиберій Горобець - тезка знаменитого римського імператора, а прізвище дослівно перекладається, як «Воробей» і сам Хома Брут - філософ.

     Брут - ім'я зрадника і вбивці Цезаря. Лат. вrutus. У перекладі на російську - «важкий, незграбний», в переносному сенсі - «тупий, безглуздий, дурний». Гарна характеристика для «філософа»! Назва Хома співзвучна латинському homo - «людина». І тоді виходить поєднання «людина важкий» чи «людина дурний» - противага homo sapiens - людині розумній. Homo brutus - людина нерозумна стає героєм гоголівського оповідання. Ось діалог сотника і Хоми: «А хто був твій батько?» - «Не знаю, вельможний пан». - «А твоя мати» - «І матері не знаю. За здоровим глуздом, звісно, була мати, та хто вона, і звідки, і коли жила - їй-богу, добродію, не знаю '.

     Навіщо знадобилося Гоголю зробити свого героя круглим сиротою? Щоб нікого не засмутила його передчасна загибель? Чи це підказка? Адже не в побутовому, а в буттєво сенсі не знає біологічних батька й матері тільки першолюдина, що втілює собою весь рід людський, людство в цілому. І в цьому контексті протистояння Хоми і Вія знаходить вселенський сенс. Але хто такий (чи що таке) сам Вій? І де він є Хоми? І де проходить написаний магічний коло? Назва Вій, швидше за все, походить від української назви вії або століття разом із віями - «вiя, вiйка» (по-білоруськи - «вейк»). Інтрига повісті відбувається в церкві. Храм Божий - модель світобудови, Космосу. І водночас - образ людини, мікрокосму.

    «Пролунали важкі кроки, що звучали по церкві; глянувши скоса, побачив він, що ведуть якогось присадкуватого, дюжего, клишоногого людини ... Важко ступав він, щохвилини оступаючись. Довгі віки були опущені до землі ». Гоголівський Вій - не зооморфні чудовисько, не потворна химера, а людина. Важкий, незграбний, незрячий ... Людина великоваговий. Людина нерозумний. Homo brutus.

     Те, що з'явилося героєві, що зветься його ж ім'ям! Хома Брут зустрівся з власним «Я» в його темній, первісної іпостасі. Зі своїм несвідомим, що проривається обережний коло звичних уявлень. «Не дивись!» - Шепнув якийсь внутрішній голос філософу ». Внутрішній голос - це здоровий глузд, система заборон, що оберігає розум від чудового і жахливого. Але людина має сумнів (Хома - український варіант російського «Фома», це явний натяк на Хому невіруючі), людина без віри, не освічений світлом Істини не може втриматися від спокуси пізнання, як не міг не з'їсти заборонений плід Адам, як не міг не озирнутися тому Орфей, що виводить з Аїда Евридику. «Не витерпів він і глянув».

     Спроба вдивитися в глибини власної підсвідомості обертається його зустрічним проривом на рівень розуму - у формі жахливих образів, з якими розум непідготовленого людини не справляється і гине. «Бездиханний гримнувся він на землю, і тут же вилетів дух з нього від страху». У тексті немає ні слова про рани і каліцтва, завданих Хомі накинувши на нього нечистю. Його ніхто не вбивав - він помер сам по собі. Все те, що трапилося сталося в ньому самому, в його голові і серце. Коло, подумки написаний Хомою, відділяв його внутрішній космос від його ж внутрішнього хаосу. Ось такий підтекст прихований в імені персонажа гоголівської містерії.

    Отличнейший екранізація просто чудово перенесла як зміст і глибинний філософський підтекст, так і магічну і зловісну атмосферу розповіді Гоголя. А комбіновані зйомки, ефекти з літаючим труною і грим відьми і нечисті зроблені для того часу дуже здорово і чудово виглядають. Плюс до всього, можна відзначити відмінну і чарівну музику, що передає таємничу і зловісну атмосферу фільму і хорошого оператора.

     Що стосується Куравльову і Варлей, то вони просто чудово й органічно втілили на екрані своїх персонажів і зараз уявити якихось інших акторів на їх місці просто неможливо. Наталія Варлей свого часу дуже пошкодувала про цю роль і довго хворіла, після чого ходила до церкви отримати прощення. Але відьму зіграла вона, звичайно, класно - аж мурашки пробирає! До цих пір вона асоціюється у мене, в першу чергу, не з «Кавказька полонянка», а саме з «Вієм».

    З дня виходу "Вія" на тоді радянські екрани пройшло більше 40 років, але до цих пір він залишається самим яскравим, кращим і незабутнім фільмом у своєму жанрі і може гордо носити звання Першого і до цього дня неперевершеного російського фільму жахів. Переглядати можна нескінченно. Класика.

  Розмір: 1.4 гб

  alt alt alt althttp://ipicture.ru/uploads/080705/9521/thumbs/uem37Z5mR5.jpg[/img]alt alt alt


  Пароль: www.sichkarnya.org.ua
  Якщо Ви бажаєте підтримати українське - придбайте ліцензійний диск.
  Підтримаймо вітчизняних виконавців!

  Даний матеріал викладено з метою ознайомлення. Вся інформація має бути знищена користувачем впродовж 24 годин після завантаження!

  Файл видалено з файлообмінника? - просто залишіть відгук під даною новиною і протягом 24 годин проблема буде вирішена!
  Дякуюємо за розуміння!

   

   
   
   
   
   

  Як правильно додавати новини на сайт sichkarnya.org.ua

  html-посилання на публікацію
  BB-посилання на публікацію
  Пряме посилання публікацію

   
   
  Інші новини по темі:
   
     
   
 • Ігор Хома - Український джаз (2008)
 • Галина Гордасевич - Степан Бандера: людина і міф (
 • Кавказька полонянка, або нові пригоди Шурика (1966) DVDRip
 • Кавказька полонянка, або нові пригоди Шурика (1967) BDRip 720p
 • Китайські вчені: Homo Sapiens походить із Китаю
 •  
       
  29 листопада 2009 |Надрукувати | Коментарі (2) | Переглядів: 1405 |
  #1 написав: mishone (29 листопада 2009 20:44)
     Реєстрація: 15.06.2009
  - 388614906
  Публікацій: 2275
  Коментарів: 1233
  Дивитись всім! Рекомендую з дівчатами, фільм страшненький!!! Суперовий, як на мене, ще один доказ того, що ми, українці - найкращі!!! Круті у нас фільми були!


  --------------------
   
  #2 написав: pershyi (24 липня 2010 21:27)
     Реєстрація: --
  - --
  Публікацій: 0
  Коментарів: 0
  круті були... тільки цей фільм не кіностудії Довженко а Мосфільм. Хіба тут український дабінґ?
   
  Інформаційне повідомлення !
       
  Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.
  [ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЛОК ]
  .
  [ КАЛЕНДАР ]
  «    Травень 2012    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  [ АРХІВ НОВИН ]
  Травень 2012 (250)
  Квітень 2012 (457)
  Березень 2012 (875)
  Лютий 2012 (567)
  Січень 2012 (505)
  Грудень 2011 (846)
  [ НАША КНОПКА ]


  [ ЛІЧИЛЬНИКИ ]